Verimliliğinizi artırmak için 7 tavsiye

Verimliliğinizi artırmak için bazı iyi ipuçları mı arıyorsunuz? Aslında bu çok iyi bir fikir. Çalıştığınız verimliliği artırmak ve gününüzde geçirdiğiniz zamandan en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız, o zaman burada çok dikkat etmeniz gerekir. sahip olduğunuz üretkenlik miktarını artırmak için çalışabilirsiniz. İşte üzerinde çalışabileceğiniz daha önemli şeylerden sadece birkaçı.

Verimliliğinizi artırmak için 7 tavsiye

1) Burada yapabileceğiniz ilk şey, her zaman düzenli bir programa sahip olduğunuzdan emin olmaktır. Bu, işi yapmak için zaman ayırdığınızdan emin olmanız gerektiği anlamına gelir. Burada da tutarlı olmak önemlidir. Eğer bir programınız yoksa, o zaman bunun için zaman ayıramayacağınız için kendinizi çok çalışmaya zorlayamayacağınızı göreceksiniz. Düzenli olarak çalışmak için zaman ayırdığınızdan emin olun.

2) Yapmanız gereken başka bir şey, üzerinde çalışacağınız net hedefleriniz olduğundan emin olmaktır. Çalışma günü için ne istediğini oturup yazmak gerekir. Burada spesifik olduğunuzdan emin olun ve bu daha üretken olmanıza yardımcı olacaktır.

3) Çok fazla dikkat dağıtacağınız bir yer bulmanız gerekir. Bu genellikle ofisinizde veya evinizde olacak zamanlardır. Ancak, her zaman bilgisayarınızın önünde olmanıza gerek yoktur. Telefonunuzdan uzak tutmaya çalışın, böylece onunla uğraşmak zorunda kalmazsınız.

4) Masanızın dağınıklığından kurtulun. Bunu yaptığınızdan emin olursanız, daha üretken olma şansınız daha yüksek olacaktır. Ayrıca, evin etrafında olduğu gibi her zaman bakmak zorunda olmadığınız şeyleri yerleştirmek için yerler bulun. Bu, onları yoldan uzak tutmanıza yardımcı olacak ve daha üretken olduğunuzdan emin olacaktır.

5) Çok şey yaparken kendinizi ödüllendirmeyi unutmayın. Bu genellikle çok yardımcı olur. Yaptıklarınızın bazı hatıralarını bulmaya çalışın ve artık onlara ihtiyacınız yoksa onları atın. Bunlar, çalışma şeklinizi geliştirmek için yapabileceğiniz birkaç şeydir.

6) Verimli çalışmanıza yardımcı olacak üretken olmanıza neden olacak bir şey bulun. Örneğin, sosyal medya sitelerine bakmak için çok fazla zaman harcıyorsanız, yapacak başka bir şey bulmak isteyebilirsiniz. Bu gerçekten size kalmış ve yapabileceğiniz birçok şey var. Sizin için çalışacak bir şey bulun ve bunu daha üretken kalmak için ana kaynağınız olarak kullanın.

7) Son olarak, daha düzenli kalmanız için bir rutine sahip olmanız gerekir. zaman ve dağınık hale gelir.her gün otur ve her şeyi yaz. Ayrıca, aşağıda açıklanan basit sistemi izleyerek görevlerinizi düzenli tutmanın iyi bir yolunu bulun. Bu yöntemin birçok insanın daha düzenli ve üretken kalmasına yardımcı olduğu bilinmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.