sosyal becerilerinizi Geliştirmek için 7 altın gibi tavsiye

Her durumda iletişim becerilerinizi geliştirmek için 7 Temel İpucunu öğrenin ve uygulayın. Dinle, anlamak, iletişim kurmak, ilişki ve etkileşim.

İletişim becerilerinizi Geliştirmek için 7 ipucu
1) İlk adım, diğer kişinin ne istediğini öğrenmektir. Açık ve net bir biçimde iletişim kurmak. İnsanların kolayca anlayabilecekleri insanlarla iş yapma olasılıkları daha yüksektir. Yani, neden bahsettiğine dikkat et. Bu şekilde iletişimsizlikten kaçınabilirsiniz. Açık ve açık değilseniz, düşünce süreciniz muhtemelen kesintiye uğrayacaktır.

2) Etkili iletişim için başka bir kişinin düşüncelerini ve sözlerini tam olarak anlayabilmek esastır. Dikkatli bir şekilde, diğer kişi için dinlemeye çalış. Pasif olmak yerine daha aktif dinlemeyi öğrenebilirsiniz. Aktif olarak meşgul olmak, diğer kişinin söylediklerini duymayı ve uygun şekilde yanıtlamayı kolaylaştıracaktır.

3) İletişim önemlidir çünkü insanları birbirine bağlar. İyi iletişim becerilerine sahip olmak, işte, evde, sporda ve diğer durumlarda başarının anahtarıdır. İletişim becerilerinizi geliştirmek istiyorsanız, öğrendiklerinizi uygulayın ve düşünce süreçlerinize ve beden dilinize dikkat edin.

4) Biriyle iletişim kurarken, her seferinde bir fikre odaklanmak her zaman en iyisidir. Düşüncelerinizi aceleye getiremezsiniz veya tartışılan önemli noktaları kaçırabilirsiniz. Bu, iyileştirme fırsatlarının kaçırılmasına neden olabilir.

5) Diğer kişiyi dikkatlice dinlemek önemlidir. Konuşmadaki güven ve yetkinlik düzeylerini ölçmeye çalışın. Boşluk bırakmamak için uygun beden dilini de kullanmanız yardımcı olacaktır. Her zaman odaklanmış ve özenli kalın.

6) Konuşurken rahatlamayı unutmayın. Kendine baskı yapmaya devam etme. Bu sadece gergin olmanıza ve hata yapmanıza neden olur. İletişimde daha etkili olmak istiyorsanız, bedeninizde ve zihninizde biriken stresi bırakmalısınız.

7) İletişim ile ilgili kitap ve dergilere de bakabilirsiniz. Konuşmanızı ve yazınızı geliştirmek için size yararlı ipuçları vereceklerdir. Okumak daha fazla öğreneceksiniz. Öğrenebileceğiniz birçok kaynak olduğunu anlayacaksınız.

Bu ipuçları iletişim becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olabilir. İnsanlarla konuşmanız gerektiğinde bunları kullanın ve mesajınızı ilettiğinizden emin olun. Diğer insanlarla etkileşiminizi daha keyifli ve verimli hale getirmek için bunu günlük olarak uygulayın. Başarılar!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.