Öfke Yönetimi Teknikleri ile Öfkenizi kontrol edin ! Öfke yönetimi için 7 tavsiye

Öfkeyi nasıl kontrol edeceğinizi merak ediyorsanız, bu makalede birkaç iyi ipucu var. Öfke ciddi bir sorundur ve kontrol edilmezse ilişkileri ve hatta kariyerleri mahvedebilir. Öfke duygusunu nasıl kontrol altına alacağınızı öğrenmek önemlidir. Aşağıda yedi ipucu bulacaksınız.

Duygularınızı kontrol etmek, kendinize yakından bakmanızı gerektirir. Tarihe bir göz atın. Ne zaman sinirlendiğini ve tepki olarak ne yaptığını düşün. Duygularını rasyonalize ettin mi? Yoksa gerçek veya hayali düşmanlar tarafından mı beslendiler?

Eğer rasyonelleştirirseniz, geçmişte haklı olduğunuzu, ancak şu anda kırbaçlandığınızı görebilirsiniz. Bu tür bir tepki sağlıksızdır. Daha iyi hissettiren bir şekilde hatalı olduğunu ve mevcut durumu ile başa yardımcı olacaktır, bunun yerine, kabul. Durum sorun yaratmaya devam ederse, hatalarınızı kabul ettikten sonra bile, geri adım atmanın ve eylemlerinize bir göz atmanın zamanı geldi. Uzun vadeli sorunlara neden oluyorlar mı? Eğer öyleyse, taktiklerini değiştir.

Kendini savunmasız hissetmeni sağlayacak bir şey söylemekten kaçının. Ne demek, “özür dilerim yok!“onun yerine, “Öfkeden hareket ettiğimi ve sana zarar verdiğimi fark ettim. Bana haber verdiğini fark etmen iyi oldu.”

İçinde bulunduğun durumu takdir et. Öfke bizi hatalarımıza kör edebilir ve kolayca suçlamaya dönüşür. Yanlış bir şey yaptığınızı biliyorsanız, eylemlerinizin sorumluluğunu eldeki duruma alın. Bu, kendiniz hakkında iyi hissetmenize ve davranışınızı düzeltmeye başlamanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca, başkalarının da zorluklarını aşmalarına yardımcı olma konusunda daha iyi hissedeceksiniz.

Doğru nefes almayı öğrenmek de iyi bir fikirdir. Derin nefes almak size huzur getirebilir ve öfkenizi azaltabilir. İkinci doğa. O zaman daha az öfke duymaya başladığında şaşıracaksın. Kendinizi sinirlenmeye başladığınızı hissettiğinizde, durumdan çıkarken bilinçli olarak nefes alın.

Bazı gevşeme tekniklerini öğrenmeyi düşünün. Otur veya uzan, gözlerini kapat, ve dünyada sadece odaklanmak huzurlu bir yer bulmak. Derin nefes alırken bir ila yirmi arasında saymayı deneyin. Sakin bir mutluluk durumunda ne kadar rahat olursanız, zor durumlarda sakin kalmak o kadar kolay olacaktır. Bu, ortaya çıktıklarında da sorunları çözmenin harika bir yolu olabilir.

Başka bir harika teknik, öfkenize neden olabilecek aklınıza gelebilecek her şeyi yazmaktır. Ardından, bu düşünceleri olabildiğince çabuk okuyun. Her listeyi gözden geçirin ve sizi tam olarak neyin sinirlendirdiğini belirleyin. Sorunu belirledikten sonra, çözülmesi çok daha kolay olacaktır.

Öfkenizi kontrol etmeniz gerekiyorsa:

  • Bazı temel öz kontrol tekniklerini uygulamayı düşünün.
  • Düzgün nefes almayı ve yavaş yavaş kaslarınızı gevşetmeyi öğrenin.
  • Sinirlendiğinizde hızınızı yavaşlatmaya çalışın. Ayrıca sinirlenmeden zor durumlara sakince nasıl cevap vereceğinizi de öğrenebilirsiniz.
  • Yardım istemek gibi bazı temel iletişim becerilerini uygulamayı düşünün. Ayrıca, ısınmadan bakış açınızı aşmaya da çalışabilirsiniz.

Isındığınızı hissettiğinizde, birkaç derin nefes alın. Bu seni sakinleştirir. Stresli bir durumda sakin kalmak istediğinizde duygularınızı kontrol etmek anahtardır. Olumsuz düşünce oluşturmak için bir şans var önce bile aklından onları ortadan kaldırarak kendi haline bırakmayı Öğren. Öfkenizi tetikleyen söylediklerinizin ve yaptıklarınızın da farkında olmalısınız. Belirli bir olayın öfkenizi tetiklediğini fark ederseniz, o yere veya şeye gitmekten kaçınmaya çalışın.

Depresyonla başa çıkmak için yardıma mı ihtiyacınız var? Öfke akıl hastalığının bir işaretidir. Ayrıca, öfkenizi daha da körükleyebilecek sağlıksız beslenme alışkanlıklarına da yol açabilir. Bununla mücadele etmenin bir yolu, çeşitli egzersizlerle bedeninizi ve zihninizi nasıl rahatlatacağınızı öğrenmektir. Bu egzersizler nefesinizi kontrol etmeyi ve hareket aralığınızı arttırmayı öğrenmenize yardımcı olacaktır.

Nefret dolu bir ortama maruz kaldıktan sonra ne hissediyorsunuz? Şimdi daha iyi hissediyor musun? Meditasyon yaparak öfkenizi ve ruh halinizi kontrol edebilirsiniz. Meditasyon size duygularınız yerine nefesinize odaklanmayı öğretir. Ayrıca güzel bir gün doğumu veya güzel bir gün batımı gibi olumlu bir şeye odaklanmanıza yardımcı olur. Bugün öfkenizi ve ruh halinizi kontrol etmeye başlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.