Nehir Kirliliğini Azaltmak için 7 tavsiye

Çevre harika bir şey. Turizm, yeni inşaat ve diğer kalkınma gibi insan faaliyetleri çevre üzerinde büyük stres yaratıyor. Nehirlerin ve göllerin boşaltılması, kanalizasyonun pompalanması ve diğer faaliyetler su yaşamının kirlenmesine neden olmuştur. Ayrıca, tarama ve çökeltme, nehirlere ve göllere sucul yaşama zarar verebilecek zararlı deşarjlara neden olabilir. Su kütlelerinin korunmasına yardımcı olabilir.

Nehir Kirliliğini Azaltmak için 7 tavsiye

1) Su kütlelerinin kirliliğini azaltmak için, su kütlelerinin nerede bulunduğunu bilin. Bu, insanların dampingi önlemesine ve kimyasalları ortadan kaldırmasına yardımcı olacaktır. Bir projenin sonunda su geri kazanılmalıdır. Bunu yapmak, dökülmeyi önleyecek ve su habitatlarının kirlenmesini önleyecektir.

2) Çöp için yeniden kullanılabilir torbalar kullanın. Yeniden kullanılabilir bir torbaya koymak yerine kaç kişinin çöp kutusuna çöp atması şaşırtıcıdır. Geri dönüşüm çabaları çoğu devlet kurumu tarafından teşvik edilmektedir. Birçok yer, insanları her yolculukta yanlarında beş ila on çanta almaya teşvik eder. Bu atık azaltmaya yardımcı olur ve böylece temiz bir çevreye katkıda bulunur.

3) Su yollarına atılan çöp miktarını sınırlayın. Bu, nehirlere atılan kağıt, karton, plastik ve diğerlerinin miktarını sınırlamayı içerir. Çöplüklerde benzer sorunlara neden oldukları için saman ve samanın da sınırlandırılması gerekir. Son olarak, insanların attıkları çöp miktarını azaltmaları gerekir. Tuvaletten veya bir galonluk çöp konteynerinden bir defalık yıkama yardımcı olur.

4) İnsanların ne zaman ve nerede balık tutacaklarının da farkında olmaları gerekir. Yeterli oksijen ve temiz suya sahip bölgelerde balık avı yapılmalıdır. Bu, insanların su enkazdan arındırıldığında, oksijen seviyeleri yüksek olduğunda ve su kütlelerinin kendileri çevreye zarar vermediğinde balık tutmayı düşünmeleri gerektiği anlamına gelir. Günün sonunda balıkçı suyu daima doğal haline getirilmelidir.

5) Tekne sahipleri ayrıca su yollarındaki kirliliği azaltmaya yardımcı olabilir. Tekneler kullanılmadığı zaman su kütlelerinden uzak tutulmalıdır. İnsanlar, ağır kirli sularda seyahat etmek için motoru daha yavaş olacak şekilde düşürmenin bir yoluna sahip olmayı düşünmelidir. Tekne daha yavaş olduğunda, daha az kirleteceği anlamına gelir. Bu, özellikle sudaki en büyük deniz taşıtları kullanıcılarından biri olan Amerika Birleşik Devletleri için önemlidir.

6) Nehir koruma projelerini destekleyin. Terk edilmiş madenlerin temizlenmesi ve taranması, su sistemlerimize giren ağır metallerin sayısının azaltılmasına yardımcı olabilir. Koruma projeleri sulak alanları restore ve nehirler ve akarsular ölü ağaçlar ve yapraklar çıkarıyor. Bazı şirketler, sakinlerin suyun etrafına çim ve çalılar dikmelerine izin vererek sulak alanların restorasyonuna bile yardımcı oluyor. Bu adımlar, su yollarındaki doğal dengeyi yeniden tesis etmek ve gelecek yıllar boyunca onları temiz ve sağlıklı tutmak için gereklidir.

7) Bunlardan biri giysileriniz için doğal malzemeler seçmektir. Lütfen ekosisteme zarar verebilecek ve düzelttiğinden daha fazla soruna neden olabilecek sentetik malzemelerden uzak durur musunuz? Ayrıca, yapabileceğiniz her şeyi geri dönüştürmek ve yeniden kullanmak her zaman iyi bir fikirdir.

Nehir kirliliği herkesi etkiler. Su kirliliği. Herkes biraz harekete geçebilseydi, çöplüklerimizin nasıl temizlendiği ve su kütlelerimize nasıl davrandığımız konusunda büyük bir fark yaratabilirdik. Umarım bu makale nehir kirliliği ve bölgenizdeki kirliliği nasıl azaltabileceğiniz hakkında birkaç şey öğrenmenize yardımcı olmuştur.

Dünyadaki kirliliği azaltmak için biraz daha eylem. Kirliliği azaltmak için oluşturulmuş ürünleri satın alarak bunu yapabilirsiniz. Ayrıca mümkün olan her malzeme yeniden emin olsaydı sana yardımcı olurdu. Hayatınızı bir noktada hiçbir şey kullanılmadan yaşamak imkansızdır, o zaman neden elinizden geleni tekrar kullanmıyorsunuz?

Yaşam tarzınıza kolayca dahil edebileceğiniz nehir kirliliğini azaltmak için. Nehir suyu yaşam için gereklidir, ancak aynı zamanda ülkenin bazı bölgelerinde vahşi yaşamı ve çevreyi de incitmektedir. Bu su kirliliğinin durdurulması gerekiyor ve yaşam tarzınızda bazı değişiklikler yaparak bu hedefe ulaşmanıza yardımcı olabilirsiniz. Çevre üzerindeki etkinizi azaltın ve dünyayı şimdiki ve gelecek nesiller için daha iyi bir yer haline getirin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.