Evde Yangından Kaçınmak için 6 tavsiye – Kendinizi ve Ailenizi Yangından Korumayı Öğrenin

Birçok insan evde yangından kaçınmak için yedi ipucunu merak ediyor. Bu ipuçları, evinizin mümkün olduğunca güvenli olduğundan ve yangının başlamasını önlemek için gerekli yangın güvenliği ekipmanlarını alabildiğinizden emin olmanıza yardımcı olmak içindir. Bu makalede, evinizi güvende tutmak için bu ipuçlarını kullanabileceğiniz yollardan bazılarına bakacağız. yangın evinizde başlar, bu nedenle gerekli önlemleri almak her zaman önemlidir.

Evde yangından Kaçınmak için 6 tavsiye

1) Yapmanız gereken ilk şeylerden biri, eviniz için bir yangın söndürücü satın almaktır. aralarından seçim yapabileceğiniz. Bazıları diğerlerinden daha iyidir. yangında kullanılmak üzere onaylanmış bir tane. saklamayı planladığınız alanı kapatın.

2) Acil bir yangın durumunda yangın güvenliği ekipmanlarını elinizin altında bulundurmanız da önemlidir. Küçük bir yangını söndürmek için ne kadar kolay kullanılabileceğinden dolayı listenizde bir yangın söndürücü bulunmalıdır.bir yangın olduğunda evinizden çıkmaya çalışırken kaçış planı. Güvenli bir yere gitmek isteseniz bile, yanan evi asla yanan bir evde bırakmaya çalışmamanız gerektiğini hatırlamak önemlidir.

3) Başka bir ipucu duman dedektörlerinin kullanımını içerir. Duman alarmları, ne tür bir malzemeden yapılmış olursa olsun, herhangi bir ev için mükemmeldir. Elektrik ya da başka bir şey olsun, tutuşabilecek her şeye karşı sizi uyaracaklardır. Evdeki herkesin yangın durumunda yangın söndürücüyü kullanacağınızı bildiğinden emin olmak önemlidir. Bazı insanlar evlerinin dışına duman dedektörleri bile kurarlar. Bu şekilde, evde yangın çıkarsa, güvenliğe daha hızlı ulaşabilirler.

4) Isıtılmış halde tuttuğunuz tüm odaların da güvende tutulduğundan emin olmak da önemlidir. Alanlarda yangın olması muhtemeldir yerden uzağa konulmalıdır anlamına gelir. Örneğin, şöminenin olmaması gereken bir odada şömine bulundurulmamalıdır. Ayrıca, düğmeleri değiştirdiğinizden ve perdelerinizi düzenli olarak çektiğinizden emin olmalısınız. Bu şekilde, kolayca yanmazlar, bu da bir elektrikli cihazın veya ısıtıcının yakınındaysa gerçekleşebilir.

5) Evinizin içindeyken mümkün olduğunca güvende olduğunuzdan emin olmak istiyorsanız, yatağın önündeki askıya koyduğunuz giysileri de çıkarmalısınız. Bir yangın varsa, kolayca alev alabilecek ve yangına neden olabilecek kıyafetlerin alevlere düşmesini istemezsiniz. Ayrıca, bunu yapmanın güvenli olduğunu bilene kadar çoraplarınızı ve pantolonunuzu askıya takmayı ertelemek isteyebilirsiniz.

6) Nerede yaşıyor olursanız olun elinizde bulundurmanız gereken bir başka şey de yangın söndürücüdür. Asla kullanamayacağınız bir durumla yüzleşmek istemezsiniz. Aralarından seçim yapabileceğiniz birçok farklı boyut vardır, böylece sizin için doğru olanı bulabilirsiniz. Yangının başladığı odadan çıktığınızda bir tane taşıdığınızdan emin olun ve yangın durumunda daima bir tane yakınınızda bulundurun.

Evde yangından kaçınmak için bu ipuçlarını izlerseniz, geceleri daha iyi uyuyacak ve gezilerinizden daha fazla keyif alacaksınız. Aileniz, güvende olduğunuzu bilerek, gittiğinizde sakin kalabilecektir. Ayrıca evinizin güvende olduğunu bilerek rahat nefes alabileceksiniz. eminim ailen ı\ \ evinize ilk etapta meydana gelen bir yangın engelliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.