Ertelemenin Üstesinden Gelmek için 7 tavsiye – Hemen şimdi ertelemeyi bırakın

Ertelemenin üstesinden gelmek için yedi hızlı ipucu bilmek ister misiniz? Hedefleri konusunda şu ya da bu nedenle çalışma koymak isteyen bir sürü insan var. Bazı insanlar planlarına sadık kalmak için irade gücünden yoksunken, diğerleri onları geri tutan şey üzerinde hiçbir kontrole sahip olmadıklarını düşünüyor. Her iki durumda da, ertelemenin üstesinden gelmek için bu yedi ipucunu öğrenmek, işi yapmanıza ve hızlı bir şekilde yapmanıza yardımcı olabilir.

Ertelemenin üstesinden gelmek için 7 tavsiye

1) Fark etmeniz gereken ilk şey, işlerin yapılması söz konusu olduğunda hiçbir şeyin aynı anda olmamasıdır. Bir plan belirleyip takip ederseniz, başlayın! Oturup bir plan yazmak için zamanınız yoksa, çevrimiçi olun ya da bir kağıt alın ve planınızı not edin.

O vakit merak etme. Oturup planını yazarken, o gün yapabileceğin her şeyi düşün. Spor salonuna gitmeyi, yürüyüşe çıkmayı, evinizdeki veya ofisinizdeki bazı dağınıklıklardan kurtulmayı, hatta aileniz için akşam yemeği hazırlamayı içerebilir.

Bir şeyler yaz! İşleri halletmek istemediğin için erteleyebilirsin. Planın yazma içine koymak daha fazla zaman, daha çok işi olacak bu bir gerçek. Bu kadar basit. Sadece bir düşün.

2) Erteleme dünyadaki en kötü şey değildir. Bu sadece insanların hayatlarından istediklerini elde etmelerini engeller. İstediğini elde etmek istiyorsan harekete geç. Hepsi bu kadar. Erteleme aynı zamanda istediğini elde etmeni de engeller.

Yani, yapmak istediğin her şeyi yazıp yapmayı planlamana yardımcı olur. Gerçekçi hedefler belirlediğinizden emin olun. Y’ye ulaşmadan önce X’e ulaşmanız gerektiğini düşünmeyin.

3) Bir günde ne kadar idare edebileceğinizi bilin. Hayatında yapabileceğin ve yapabileceğin her şeyi düşün. Bundan daha fazlasını idare edip edemeyeceğinizi görmek için bunu haftada bir kez yapın. Yapamıyorsanız, başka şeylere odaklanmak için yapmanız gereken iş miktarını azaltın.

4) Organize olun. Bu, başaramadığınız tüm belgeleri ortadan kaldırmanız ve ihtiyacınız olmayan tüm dosyaları parçalamanız gerektiği anlamına gelir. Okumadığınız dergi ve kitaplardan kurtulun. Yatmadan önce bunu yap. Yapman gerekeni düşünmek için zamanın yok. Eğer acelen varsa, halletmek için daha fazla şeyler alıyorum sonunda olabilir.

5) Başlamanıza yardımcı olacak bir diğer iyi yöntem, artık üzerinde çalışmak istemediğiniz bazı şeylere “hayır” demektir. Örneğin, artık okumak veya TV izlemek istemediğinizi varsayalım. Kendine artık yapamayacağını söyle.

6) Önceliklerinizi düzeltin. Her zaman işinizle neyi başarmak istediğinizi ve ne üzerinde çalışmak istemediğinizi bilin. Ardından öncelik verin. En önemli görevlerin çoğunu en üste koyun ve acil olmayanlara doğru ilerleyin.

7) Son olarak, bunları yapmaya başlayacağınız bir zaman belirleyin. Bitene kadar her görev üzerinde çok çalışın ve sonra bir sonrakine geçin. Lütfen eldeki görevlere odaklanın ve bunları tamamlamak için kendinize bir son tarih verin. İlk önce yapılması gereken görev üzerinde çalışıyorsanız, bu sizi gün için gerekli olan diğer görevleri tamamlamanız için motive edecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.