Dünya çapında ormansızlaşmayı azaltmak için neler yapılabilir? 7 Tavsiyem

Ormansızlaşmayı azaltmak için bu yedi ipucunu alarak evinizin yağmur ormanlarına yardım edebileceğini biliyor muydunuz? Birçok insan, ağaçlarını su seviyesine yakın veya üzerinde büyüdükleri bir alana yerleştirerek, doğal olarak akmalarına ve buharlaşmalarına izin vererek ağaçlara yardım edebileceklerini bulmuşlardır. Bu, küresel ısınmanın bazı etkilerini azaltmanın veya hatta ortadan kaldırmanın çok etkili bir yoludur. İşte bunu yapmanın yedi farklı yolu.

Ormansızlaşmayı azaltmak için 7 tavsiye

1) Önce birkaç ağaç dikin. Bu küresel ısınma için hiçbir önemi yoktur, ama öyle düşünmüyor olabilirsiniz. Bu nedenle, çevrenin sağlıklı kalmasına yardımcı olmak ve havada daha fazla kirlilik olsa bile kullanmaya devam etmek istiyorsanız, bu temel öncül hakkında bir şeyler yapmayı düşünmeye başlamalısınız. Daha az hava kullanıyoruz, daha iyi olacağız. Ağaçlar kirli havanın bir kısmını emecek ve kullanmamız için daha temiz bir forma dönüşecek.

2) su kullanımınızı azaltmak için bazı adımlar atın. Bu, suyu tekrar kullanarak yapılabilir. Örneğin, duşu birkaç çentik aşağı çevirebilir veya bulaşıkları yıkamak için çok fazla sabun ve su kullanmayı bırakabilirsiniz. Bunları yapmanın daha pahalı olacağını düşünebilirsiniz, ancak su şirketlerine daha fazla ödeme yapıyorsunuz çünkü suyun maliyeti yerine galon başına ücret alıyorlar, ki bu da yine de ücret alıyorlar.

3) aldığınız kağıt miktarını azaltın. Okumak gibi göreceksiniz ki bunun pek çok nedeni vardır. En iyi nedenlerden biri, kağıdın ağaçlardan yapılmış olması ve ağaçların kağıt yapmak için kesilmesidir. Kağıt tüketiminin azaltılması yoluyla dünyaya ne kadar az kirliliğin katkıda bulunabileceğini düşünün. Ayrıca, kağıdı geri dönüştürebiliyorsanız, bunu yapmalısınız.

4) evinizde veya çevrenizde bulunan plastik miktarını azaltmaya çalışın. Plastiğin kötü olmasının birçok nedeni vardır ve bunlardan biri sera gazı olmasıdır. Çevreye yardım etmek için elimizden gelen her şeyi yapmalıyız ve yardım edebilmemizin bir yolu da evlerimizde bulunan plastik sayısını azaltmaktır. Bunu yapmanın bir yolu ya yeniden kullanılabilir bir çanta satın almak ya da çantanızı getirmektir. Ayrıca, ahşap mobilya üzerine bambu mobilya satın almayı düşünebilirsiniz.

5) çevreye bakın ve bölgenizde kullanılan su tüketiminizi ve orman ürünlerinizi azaltmaya yardımcı olmak için neler yapabileceğinizi kendinize sorun. Doğanın zarar gördüğü yerler var mı? Doğanın yıkıma uğradığı bölgelerde yürüyüş yaparak ve bu bölgelerdeki yerel halkla konuşarak başlayabilirsiniz.

6) bir karbon dengeleme programına sahip olmayı düşünün. Bu, bu karbon kredilerini satın aldığınızda işletmenizin veya evinizin karbondioksit emisyonlarını dengeleyecek şirketlerden karbon kredisi satın aldığınız yerdir. Satın alma işleminizi mahsup ettiğinizde, tüm satın alımlarınızı mahsup edersiniz ve ücretsizdir. Çevre üzerindeki etkisini azaltmak için harika bir yoldur bu.

7) Son olarak, karbon ayak izinizi tamamen azaltmadan önce biraz zaman alacağını anlamanız gerekir. En kısa zamanda harekete geçin. Topluluğunuzda ve kişisel yaşamınızda değişiklikler görmeye başlamadan önce uzun bir süre beklemek istemezsiniz. Umarım, dünyadaki ormansızlaşmayı azaltmak için bu ipuçları bugün başlamanıza yardımcı olacaktır!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.